Degustačný set CABERNET SAUVIGNON zo Slovenska

Cabernet Sauvignon je najviac pestovanou a najpopulárnejšou modrou odrodou na svete, ktorej domovom je Bordeaux. Dnes sa však pestuje na všetkých kontinentoch. V bývalom Československu ju zaregistrovali až v roku 1980 ako neskoro rodiacu odrodu, ktorej vyhovujú najmä teplé slnečné polohy, bridlicové pôdy a pôdy s vyšším podielom štrkopieskov. Vína z Cabernet Sauvignonu sú tmavo granátovej farby, s typickou vôňou čiernych ríbezli sprevádzanou v závislosti na zrelosti hrozna i vína vôňami čerešní, černíc, cédrového dreva či marmelády. Víno je mohutné, s veľmi dlho trvajúcim dojmom.

Skladom
Kód: 1253
Značka: Trikorky
€67,90
Kategória: DEGUSTAČNÉ SETY
Hmotnosť: 1.5 kg
darcekovy degustacny set s piatimi slovenskymi cervenymi vinami cabernet sauvignon 7
Novinka Tip VIDEO DEGUSTÁCIA

Cabernet Sauvignon - TAJNA WINERY

Bordovo červený farebný odtieň, vôňa po čiernych ríbezliach a ostružinách s notou toastu i zeleného korenia predstavuje výrazný krok vpred k poznaniu odrodovej charakteristiky. Chuť je vyvážená k vôni, na jazyku rozpúta asociácie spájajúce toto víno s veľkými bratmi západu, aby pochopili a ocenili náš klon, mikroklímu, podmienky pestovania i samotnú výrobu vína.

Cabernet Sauvignon - VINÁRSTVO BÍRO 

Víno je rubínovej farby, vôňa je plná tmavého bobuľového ovocia, najmä čiernych ríbezlí. Cutí lahšie, do záveru prechádza do ovocno-korenistej chuti so zrelými tanínmi.

Cabernet Sauvignon - JURAJ ZÁPRAŽNÝ

Farba vína je tmavo-granátová. Vo vôni  vína dominuje černicová marmeláda   sprevádzaná vôňou lesného ovocia. Chuť vína je ovocná, mohutná, s veľmi dlho trvajúcim dojmom.

Cabernet Sauvignon - Mrva & Stanko

Víno rubínovo granátovej farby tmavého odtieňa, s výraznou ovocnou vôňou s dominanciou čiernych ríbezlí a grafitu, podporená odrodovou korenistosťou. Chuť vína je koncentrovaná, so šťavnatými tónmi kôstkového ovocia, podporená výbornou štruktúrou kyselín a tanínov, pikantnou korenistosťou a ovocnou dochuťou.

Cabernet Sauvignon - CHATEAU RÚBAŇ

Víno sýtej tmavorubínovej farby s koncentrovanou ovocnou aromatikou obohatenou o komplexný minerálno-zemitý tón a drevité nuansy. V ovocnej zložke vône dominujú tóny čiernych ríbezlí, černíc a čučoriedok. Chuť je príjemne zamatová a jemne korenistá s výraznými tónmi čierneho bobuľového ovocia, s impozantnou štruktúrou tanínov, ktoré víno získalo po vyzrievaní v dubových sudoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vaše skúsenosti