Degustačný set Cordillera od Miguel Torres

Línia Cordillera de los Andes

Odkedy Miguel Torres pricestoval do Čile, precestoval snáď všetky kúty tejto úžasnej krajiny a hľadal najlepšie miesta na výrobu jedinečných vín. Našiel nielen jedno, ale hneď niekoľko miest s rôznymi podmienkami a vlastnosťami, ktoré pestovaniu viniča dodávajú niečo osobité a zvláštne. S konceptom Valley Collection ponúka Miguel Torres vína s intenzívnym odrodovým charakterom z rôznych vinárskych údolí v krajine.

Skladom
Kód: 1247
€59,90
Kategória: DEGUSTAČNÉ SETY
Hmotnosť: 1.5 kg
darcekovy set s tromi cervenymi vinami znacky miguel torres chile 4
Novinka Tip

Miguel Torres Chile je vinárstvo s vyše 150 ročnou históriou zakorenenou vo vinárskej kultúre v Španielsku. V roku 1979 sa Familia Torres etablovala do údolia Curicó v Chile pri hľadaní nového miesta pre pestovanie viniča. Na tejto ceste, ako aj pri hľadaní vynikajúcich klimatických podmienok, sa rodina zaviazala inovovať výrobu vína pomocou tankov z nehrdzavejúcej ocele a sudov z francúzskeho dubu. Miguel Torres Chile zachováva základné koncepty, ktoré poznačili jeho históriu a výrobný reťazec: spravodlivý obchod, ekologické poľnohospodárstvo a inovácie. Spoločnosť pracovala na získaní tradičných odrôd, ktoré sú v Čile takmer zabudnuté, ako sú País, Carignan a Muscat, pomocou malých dodávateľov z oblastí s dažďovými zrážkami. Medzi produkty spojené s týmto druhom projektu patria Cordillera Carignan, Estelado Rosé, Reserva de Pueblo a Días de Verano. Miguel Torres Chile sa dnes zameriava aj na ekologické vinohradníctvo a certifikáciu Fair Trade pre rôzne vína. Tieto pokroky pomohli spoločnosti stať sa udržateľnejšou a realizovať niekoľko úspešných ekologických projektov.

Miguel Torres Chile Cordillera de los Andes Cabernet Sauvignon – víno tmavej, intenzívne rubínovej farby. Lahodná vôňa s klasickými tónmi lesného ovocia, černíc a dotykmi kože. Je veľmi elegantný na podnebí, s jemnými trieslovinami a predĺženou dochuťou ovocia a korenia, zakončený tónmi toastového chleba. Cordillera Cabernet Sauvignon od Miguela Torresa je odrodový Cabernet Sauvignon, ktorého hrozno rastie v údolí Maipo. Výborne sa hodí k mäsovým pokrmom, jedlám z prepelice a empanáde.

Miguel Torres Chile Cordillera de los Andes Syrah – Víno intenzívnej čerešňovej farby nesie výrazné tóny zrelého bobuľového ovocia s nádychom tabaku, borievky a krémových podtónov vanilkového dubu. Chuť je plná a robustná so známkami sladkého drievka a korenia a s dlhou elegantnou pretrvávajúcou dochuťou. Odroda Syrah sa pestuje na hlinitej pôde s množstvom rozloženej žuly v miernom podnebí, čím nadobúda víno svoje charakteristické vlastnosti. Víno zreje po dobu dvanásť mesiacov vo francúzskych dubových sudoch. Môžete ho podávať k jedlám z bravčového mäsa a pečenej rybe.

Miguel Torres Cordillera de los Andes Carmenère – krásna a veľmi intenzívna farba vína s nádhernou arómou charakteristickou pre odrodu Carmenère (lesné plody, eukalyptus a koža) s tónmi pečeného džemu z bobuľového ovocia a klinčeku, sladkým drievkom a čiernym korením. Chuť je plná so zaoblenými trieslovinami a v závere ponúka vôňu toastového chleba a korenia zakončenou dlhou dochuťou. Vlhké stredomorské podnebie, v ktorom sa striedajú veľmi teplé dni a chladné noci umožňujú dlhé obdobie dozrievania ideálne práve pre Carmenère. Toto víno sa skvele páruje s grilovanými alebo pečenými mäsovými jedlami.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vaše skúsenosti