Degustačný set Insigne od Viña Carmen

V degustačnom sete Viña Carmen vám prinášame ochutnávku vín z najstaršieho Chilského vinárstva s vyše 160 ročnou tradíciou. Vinárstvo založil v roku 1850 Christian Lanz a pomenovanie dostalo na počesť jeho manželky. Rozsiahle vinohrady Carmen sa rozprestierajú po údoliach Maipo, Apalta a Colchagua a po chladnejších stranách údolí Leyda a Casablanca, čím dostávajú jednotlivé odrody optimálne podmienky pre svoj rast. Vinárstvo exportuje svoje vína do viac ako 50 krajín sveta.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: 1248
Značka: CARMEN
€23,90
Kategória: DEGUSTAČNÉ SETY
Hmotnosť: 1.5 kg
Položka bola vypredaná…

Línia Carmen Insigne predstavuje spojenie prírodného bohatstva a krásy údolia, v ktorom sa vinič pestuje, v súlade s prírodným rytmom a ponechaním do jeho úplného dozretia. Je tak vyjadrením živosti, harmónie a čistoty, vďaka ktorej je každá odroda jedinečná. Línia  Insigne je plná sviežich, ľahších vín vhodných na každú príležitosť.

Carmen Insigne – Merlot intenzívne a sýto rubínovo červené víno s jemnými fialovými tónmi. Nos tvoria tmavé plody ako sú černice a slivky, spolu s jemnými korenistými tónmi, ktoré sa miešajú s náznakmi vanilky, karamelu a toastu. Víno je plné a štruktúrované, vynikajú v ňom jemné taníny, ktoré vytvárajú víno so skvelým, intenzívnym a sviežim záverom. Víno zreje v dubových sudoch. Tento Merlot sa výborne páruje s mäsovými jedlami, lososom a cestovinami.

Carmen Insigne – Sauvignon Blanc - Má veľmi čistú a svetlú zelenožltú farbu. Veľmi výrazný minerálny nos ponúka citrusové arómy pripomínajúce grapefruit a citrónovú kôru. Chuť je svieža a prítomné kyselinky vedú k príjemne šťavnatému a vytrvalému záveru. Výborne sa hodí k pokrmom z morských rýb, syrovým variáciám ale aj ako aperitív.

Carmen Insigne – Aperitif Rosé - Je svieže, ľahké víno s peknou štruktúrou a plnším telom. Má krásnu čerešňovú farbu. Vo vôni prevládajú tóny čerešne, červeného bobuľového ovocia a jemných cukríkov. Hodí sa k jedlám ako sú šaláty, ryby, losos, krevety a predjedlá.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vaše skúsenosti