Degustačný set Mendoza od Susana Balbo

V tomto degustačnom sete predstavujeme argentínske vinárstvo, za ktorým stojí uznávaná a veľmi úspešná zakladateľka Susana Balbo. Vinárskemu remeslu sa venuje od mladosti a pred založením vlastného vinárskeho podniku pracovala a pôsobila v mnohých známych vinárstvach ako sú Martins a Catena Zapata. Nedávno v roku 2018 ju časopis „Drink magazine“ zaradil do zoznamu „10 najvplyvnejších žien vo vinárskom svete“. Pri výrobe svojich vín kombinuje Susana Balbo poznatky o svojej rodnej zemi, vinárske zručnosti a svoj vinársky talent nepochybne dokazuje v umení miešania rôznych aróm a príchutí získaných z daného „terroir“. Provincia Mendoza pod úpätím Ánd, na ktorej sa rozprestierajú vinohrady predurčuje vína vysokej kvality a bohatej chuti.

Skladom
Kód: 1250
Značka: SUSANA BALBO
€49,90
Kategória: DEGUSTAČNÉ SETY
Hmotnosť: 1.5 kg

Susana Balbo BenMarco Malbec – víno sýtej červeno-fialovej farby, s vôňou čerstvého bobuľového ovocia a kvetinovými tónmi fialky so skvelou sviežosťou. Chuť je vynikajúca, veľmi jemná s trieslovinami a s dlhým a veľmi elegantným záverom. Víno zreje 11 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch. Výborne sa páruje s jedlami z červeného a bravčového mäsa, s tvrdým syrom či cestovinami s mäsovou omáčkou.

Susana Balbo BenMarco Cabernet Sauvignon – víno tmavo červenej farby, plné arómy sušených sliviek, čiernych ríbezlí a čerešní, doplnené pikantnými tónmi vanilky a tmavej čokolády. Toto ušľachtilé víno je plné, nádherne štruktúrované a vybavené silnými a vytrvalými trieslovinami. Víno zreje 11 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch. Výborne sa páruje s jedlami z hovädzieho a teľacieho mäsa, králičieho mäsa či zrejúcim syrom.

Susana Balbo Anubis Malbec - víno bohatej rubínovo červenej farby. Typická aróma zrelých malín, čiernych ríbezlí a štipkou vanilky hladí nos. Na chuti toto argentínske červené víno presvedčí nádherne mäkkým telom, ktoré je šikovne obklopené arómami tmavého ovocia a zamatovými tanínmi. Aj v príjemne dlhom závere je stále prítomná ovocná plnosť. Víno zreje 4 mesiace vo francúzskych dubových sudoch. Výborne sa hodí ku steaku, jahňacine či syrovým variáciám.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vaše skúsenosti