Degustačný set od Charles Smith Wines

Charles Smith vytvára víno pre ľudí. Jeho zámerom je vyrábať vína, ktoré si môžete vychutnať pri zachovaní typickej odrodovej charakteristike (Merlot, ktorý chutí ako Merlot) a ktoré sú verné miestu pôvodu. Vína sú plné chutí, vyvážené a prístupné.

Skladom
Kód: 1249
€64,90
Kategória: DEGUSTAČNÉ SETY
Hmotnosť: 1.5 kg

Málo vinárov má príbeh celkom podobný príbehu Američana Charlesa Smitha. Aj keď sa narodil a vyrastal v Kalifornii, Charles objavil svoju lásku k vínu, až keď sa presťahoval do Európy. Počas pobytu v zahraničí riadil množstvo rockových kapiel vrátane slávneho dánskeho dua The Raveonettes. Práve na tejto ceste plnej rock n’rollu a hostín objavil Charles svoju vášeň pre skvelé víno. Po návrate do Spojených štátov bolo jeho úmyslom ponoriť sa do rozvíjajúcej sa hudobnej scény v americkom Seattli, pričom nestrácal svoj vzrastajúci záujem o víno a otvoril si prvú vinotéku na ostrove Bainbridge. Charles cítil potrebu vína vyrábať podľa svojho vlastného príbehu a vízie, nielen predávať. Charles Smith nemal takmer nič vo svojich vreckách no nevzdal sa a našiel spôsob, ako vyrobiť svoj prvý ročník - K Syrah z roku 1999. Víno ‘99 K Syrah okamžite prezradilo, že Charles môže vyrábať nielen mimoriadne víno, ale môže vyrábať aj víno, ktoré si ľudia budú pamätať. Tento vinár získal niekoľko uznaní a ocenení a jeho vína sa predávajú vo všetkých štátoch v Spojených štátoch amerických ako aj v 23 krajinách po celom svete.

 

Charles Smith wines - Boom Boom! Syrah  

Tento korenistý Shiraz sa považuje za jedno z vlajkových vín vinárstva Charles Smith. Je to pocta prvej stratenej láske Charlesa, žene prezývanej „Boom Boom“ O’Brien - a je to jedno z najväčších a najodvážnejších vín všetkých čias. Nie je prekvapením, že ho pijú všetci milovníci vína. Jemný, šťavnatý, slaný, stredne ťažký  s tmavým ovocím, zemitými tónmi na nose, na podnebí so známkami čerešne, ostružiny, nového korenia a sladkého tabaku. Vychutnajte si ho samostatne alebo s jedlom - najlepšie ho párujte s dobre ochutenými jedlami z červeného mäsa či vyzretými syrmi.  

 

Charles Smith wines - Band of Roses Rosé  

Každý z nás objavuje hudbu po svojom, a to isté platí aj pre víno. Toto suché Rosé, inšpirované spôsobom, akým môže hudba zmeniť to, čo cítime, hrá živú a kvetinovú melódiu, ktorá rozbehne každú párty. Stačí ochladiť fľašu a relaxovať pri obľúbenej hudbe či v spoločnosti priateľov alebo oboch. Čisto žiarivé a sviežie víno s prenikavými tónmi poľných kvetov, náznakom orgovánu, guave, mandarínky a marakuje. z jeho jemného nosa srší broskyňa a poľné kvety. Minerálnosť prichádza do hry po prvom dúšku s náznakom ázijskej hrušky, harmančeka a marhule. Toto ružové víno vyrobené zo 100 % Pinot Gris sa výborne hodí k jedlám z morských plodov, korenistým jedlám ako aj šalátu z červeného bobuľového ovocia a melónu.

 

Charles Smith wines – Eva Chardonnay 

Trblietavé v pohári, suché, krémové a hladké s množstvom chutí a vôní ibišteka, kôstkového ovocia a slávneho zeleného jablka štátu Washington, získava toto suché Chardonnay ocenenia od chvíle, kedy jeho hrozno opustilo vinohrad. Niektorí hovoria, že Adam a Eva nás ostatných učili o dobrom a zlom. Čo vysvetľuje, že Eva Chardonnay od Charles Smith je zlovestne dobré. Svieža mineralita posúva toto nebeské víno na vyššiu úroveň. Všestranne svieža chuť zabezpečí, že sa bude výborne hodiť k jedlám z bravčového mäsa, hydiny, morských rýb a v neposlednom rade k vegetariánskym variáciám. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vaše skúsenosti