Degustačný set Santa Digna od Miguel Torres

Línia Santa Digna
Kamenné kríže stojace na hraniciach pozemkov niesli pomenovanie Santa Digna. Týmito krížmi sa označovali hranice a symbolizovali šťastie a ochranu pre tých, ktorí sa vydali na cesty do odľahlých krajín. Obraz Santa Digna si zachováva najčistejšie aspekty identity rodiny Torres a spája prosperitu a jednoduchosť čílskeho projektu. Odzrkadľuje kombináciu svojho pôvodu (kríž predstavujúci prosperitu) s latinskoamerickým andským krížom, ako uznanie kontinentu a kultúry, ktorá prijala rodinu Torresovcov pred viac ako 30 rokmi.

Skladom
Kód: 1251
€39,90
Kategória: DEGUSTAČNÉ SETY
Hmotnosť: 1.5 kg

Vinárstvo Miguel Torres Chile s históriou zakorenenou vo vinárskej kultúre v Španielsku sa v roku 1979 etablovalo do údolia Curicó Chile pri hľadaní nového miesta pre pestovanie viniča. Na tejto ceste, ako aj pri hľadaní vynikajúcich klimatických podmienok, sa rodina zaviazala inovovať vo výrobe vína pomocou tankov z nehrdzavejúcej ocele a sudov z francúzskeho dubu. Miguel Torres Chile zachováva základné koncepty, ktoré poznačili jeho históriu a výrobný reťazec: spravodlivý obchod, ekologické poľnohospodárstvo a inovácie. Spoločnosť pracovala na získaní tradičných odrôd, ktoré sú v Čile takmer zabudnuté, ako sú País, Carignan a Muscat, pomocou malých dodávateľov z oblastí s dažďovými zrážkami. Medzi produkty spojené s týmto druhom projektu patria Cordillera Carignan, Estelado Rosé, Reserva de Pueblo a Días de Verano. Miguel Torres Chile sa dnes zameriava aj na ekologické vinohradníctvo a certifikáciu Fair Trade pre rôzne vína. Tieto pokroky pomohli spoločnosti stať sa udržateľnejšou a realizovať niekoľko úspešných ekologických projektov.

Miguel Torres Chile Santa Digna Chardonnay – Víno bledožltej farby so zelenými odtieňmi. Aromatický buket rozmaznáva nos voňavými arómami čerstvého manga, jabĺk, zrelých marhúľ a náznaku jemnej vanilky. Chuťovo sa toto čílske biele víno vyznačuje šťavnatým a plným telom s vitálnymi kyselinkami. Dochuť je dlhá, svieža a plná s dostatkom ovocia. Je to ideálne víno k pečenej rybe, hydinovému mäsu a krémovým omáčkam.

Miguel Torres Chile Santa Digna Cabernet Sauvignon - v pohári sa toto víno leskne v sýtej rubínovo červenej farbe. Toto čílske červené víno sa vyznačuje typickým hroznovým buketom tmavých bobúľ ako zrelé čierne ríbezle a černice, podčiarknuté pikantnými tónmi sladkého drievka. Na podnebí cítiť sýtosť tmavého ovocia s jemným korením. Elegantné taníny sa úžasne harmonizujú s hodvábnou textúrou. Záver je dlhý a elegantný. Výborne sa bude hodiť k údeninám a klobásam, grilovaným mäsovým jedlám.

Miguel Torres Chile Santa Digna Cabernet Sauvignon Rosé – má žiarivo lesklú čerešňovú farbu. Toto víno poteší lákavou kyticou šťavnatých vyzretých sliviek a voňavých jahôd sprevádzaných bylinkovými sviežimi grapefruitovými tónmi. Na chuti dodáva silu, povzbudenie, jemnú kyslosť a šťavnaté ovocie. V závere cítiť jeho zmyselnosť a eleganciu s vytrvalým a ovocno-aromatickým dozvukom. Toto víno je výborné ako aperitív, hodí sa k zeleninovým jedlám, cestovinám či exotickým pokrmom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vaše skúsenosti