Malbec Benmarco SUSANA BALBO

Malbec • BENMARCO • suché • 2018 • 14,5 % • 0,75 l

BenMarco Malbec je tmavo-červenej farby s výstižnou arómou tmavého bobuľového ovocia doplneného jemnou vôňou fialiek. 11 mesačné zrenie vo francúzskych dubových sudoch dodalo tomuto vínu plnú chuť s jemnými tanínmi. Vinič sa pestuje až v priemernej nadmorskej výške 1100 mestrov. 

Vyrobené metódou sur lie - cieľom je osloviť náročnejšieho konzumenta, ktorý nevníma víno len na základe prvotnej chuti a vône, ale vníma jednotlivé vrstvy a šírku vína.

Skladom
Kód: ARG0005
Značka: SUSANA BALBO
€15,90
Kategória: ČERVENÉ VÍNA
Hmotnosť: 1.5 kg
KRAJINA: ARG
ODRODA: Malbec
FARBA: Červené
CUKORNATOSŤ: suché
ALKOHOL: 14,5 %
ROČNÍK: 2018

Susana Balbo je pomerne mladé argentínske vinárstvo - vzniklo v roku 1999 a je pomenované podľa samotnej zakladateľky. Susana Balbo bola prvou ženou v Argentíne, ktorá v roku 1981 získala titul v enológii. Neskôr pracovala v rôznych známych vinárstvach. Tiež pracovala na vývoji a štylizácii odrody Torrontes. V roku 2018 ju časopis The Drink Business zaradil medzi 10 najvplyvnejších žien vo svete vinárstva.

Vinárstvo sa nachádza v známej oblasti Mendoza, ktorá je známa skvelou polohou pod úpätím Ánd. V našej ponuke nesmie chýbať Malbec v rôznych variantách, ktorý je doplnený Cabernet Sauvignon a pôvodnou odrodou Torrontes.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Vaše skúsenosti