Chardonnay

Toto Chardonnay pochádza zo skvelého modranského honu Trávniky. Chardonnay s typickým maslovým tónom, stopami po mangu a bylinkách. Herbálne a čarovné - také je toto Čardoné!

Skladom
Kód: 2021
Značka: Tri Hony
€9,90
Kategória: BIELE VÍNA
Hmotnosť: 1.5 kg
KRAJINA: SVK
ODRODA: Chardonnay
CUKORNATOSŤ: polosuché
ALKOHOL: 13,0 %
ROČNÍK: 2021

Tri Hony je malé rodinné vinárstvo. Hospodári vo vlastných, starých viniciach v Modre - na troch honoch: Dolné Grefty, Noviny a Téglik. Ročná produkcia je len čosi viac ako 5000 fliaš. Nosnými odrodami je Veltlínske zelené a Svätovavrinecké. Vinárstvo nadväzuje na vinohradnícku tradíciu rodiny Michálkovej, ktorá bola začiatkom storočia jedným z najväčších vinohradníckych a vinárskych klanov v Modre.

Dnes hospodári vo vlastných, starých viniciach v modranskom chotári – na troch honoch: Dolné Grefty, Noviny a Téglik. Menšiu časť produkcie hrozna nakupuje. Ročne naplníme len čosi viac ako 15 000 fliaš, pričom nosnými odrodami je Veltlínske zelené, Chardonnay, Rizling rýnsky a Dunaj a Svätovavrinecké.

Ich vína vždy odzrkadľujú ročník a hlavne Modranský terroir - miesto svojho vzniku. Na etikete, korku, či kartóne nájdete vzory z katastrálnej mapy pôvodných modranských honov z roku 1895.

PÁLAVA TRI HONY

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu

Vaše skúsenosti