Primitivo di Manduria PAPALE

Sýta farba s okrajom až do fialova. Intenzívna aromatiká vôňa po ovocnom džeme, čiernych ríbezliach, čerešniach, morušiach, kakae a pelendreku. Chuť je vyvážená, zamatová s ovocnými tónmi a dlhou dochuťou.

Položka bola vypredaná…
Objednané
Kód: 1660
Značka: VARVAGLIONE
€13,90
Kategória: ČERVENÉ VÍNA
Hmotnosť: 1.5 kg
KRAJINA: ITA
ODRODA: Primitivo
CUKORNATOSŤ: suché
ALKOHOL: 14 %
ROČNÍK: 2019
Položka bola vypredaná…

Názov vína „Papale“ pochádza od pápeža Benedetta XIII, ktorý v roku 1700 vlastnil malý pozemok v blízkosti mesta Manduria, známy ako Contrada Papale, v ktorom sa pestovalo hrozno a vyrábalo sa víno Primitivo. Benedikt XIII bol menovaný za pápeža v roku 1724 a bol jediným pôvodom z Apúlie. Na prednej strane štítka je článok z neapolských novín, ktorý hovorí o oslavách tejto udalosti, konkrétne o zvolení Apuliánskeho pápeža 29. mája. 1724. Farba vína je tmavo červená s fialovými tónmi. V intenzívnej aróme vynikajú džemy, čerešne, moruše kakao a sladké drievko. Plná chuť ovocia je prenesená aj do chuti vína, ktorá je  pretkaná jemnými tanínmi.

Filozofiou rodinného vinárstva ležiaceho v srdci Puglie, je spojenie tradície štyroch generácií s inováciou a technológiou. Cosino a Maria Teresa Varvaglione kladú dôraz najmä na dôsledný výber hrozna, starostlivý zber a dôseldnú kontrolu celého procesu. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu

Vaše skúsenosti