SUSANA BALBO Malbec Crios

Lákavá červeno-purpurová farba. Aromatika drvených čučoriedok, čerešní a černíc. V ústach nasladlé červené ovocie pekne vyvážené s jemnou stopou dubového suda. Záver je sviežy a vyvážený.

Skladom
Kód: 2005
Značka: SUSANA BALBO
€11,90
Kategória: ČERVENÉ VÍNA
Hmotnosť: 1.5 kg
KRAJINA: ARG
ODRODA: Malbec
CUKORNATOSŤ: suché
ALKOHOL: 14,5 %
ROČNÍK: 2020

Susana Balbo je pomerne mladé argentínske vinárstvo – vzniklo v roku 1999 a je pomenované podľa samotnej zakladateľky. Susana Balbo bola prvou ženou v Argentíne, ktorá v roku 1981 získala titul v enológii. Neskôr pracovala v rôznych známych vinárstvach. Tiež pracovala na vývoji a štylizácii odrody Torrontes. V roku 2018 ju časopis The Drink Business zaradil medzi 10 najvplyvnejších žien vo svete vinárstva.

Počas viac ako 30-ročnej kariéry mala Susana možnosť pracovať ako konzultantka vo významných medzinárodných vinárstvach v rôznych vinárskych oblastiach, čo jej umožnilo byť vždy v popredí, pokiaľ ide o trendy na trhu a štýly vína. Bola tiež prezidentkou Vinos de Argentina (WOFA) pri troch príležitostiach (2006-2008, 2008-2010 a 2014-2016) a v rokoch 2010 až 2012 prevzala pozíciu viceprezidentky, čím sa stala ikonou argentínskeho a svetového vinárskeho priemyslu.

Vytvorenie Susana Balbo Wines znamenalo vyvrcholenie v Susaninom živote, čím sa splnil celoživotný sen mať vlastné vinárstvo a vytvárať vína s vlastnou pečaťou. Rýchly rast projektu, investície do technológie a infraštruktúry a medzinárodné uznanie jeho vín umožnili vinárstvu umiestniť sa na mnohých trhoch, čím sa stalo jedným z najprestížnejších v Argentíne.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu

Vaše skúsenosti